O BLOGU

Witam wszystkich serdecznie.

Reprezentujemy firmę W2 Architekci

Piszemy o inwestycjach budowlanych i ryzyku inwestycyjnym - z pominięciem zagadnień finansowych. Koncentrujemy się na zagadnieniach architektonicznych, budowlanych i planistycznych. Poruszamy również tematy związane z infrastrukturą techniczną. Analizujemy i interpretujemy prawo oraz przepisy związane z budownictwem.

Rozpoczęliśmy redagowanie tego bloga, aby podzielić się informacjami i przemyśleniami, które stanowią tak istotną część naszej pracy, a zwykle pozostają w cieniu, poza głównym strumieniem wymiany informacji pomiędzy Projektantem i Inwestorem. Wielu Inwestorów w ogóle nie wie o istnieniu pewnych zależności przyczynowo - skutkowych w procesie inwestycyjnym. Dlatego opisujemy nasze doświadczenia i radzimy, w nadziei, że zostanie to przez WAS docenione.

Nie wiemy dlaczego tak się dzieje, ale obok inwestorów, którzy realizują inwestycje budowlane w sposób przemyślany i zaplanowany, są też tacy, których beztroska nas zdumiewa. Nie chcemy nikogo pouczać ani tym bardziej oceniać. Liczymy jednak na to, że nasze przemyślenia będą inspiracją, źródłem pewnej wiedzy, może też zachętą do współpracy z naszym biurem.

Piotr Wiśniewski, architekt